Vedení MNOPK v Praze

November 25, 2008

Návštěva prezidenta, generálního tajemníka a ředitelky zahraničního vztahu Mongolské Národní Průmyslové a Obchodní komory v Praze. Mongolská delegace jednala s naší komorou o další spolupráci v sídle ČEMOK.

    

Investiční fórum Discover Mongolia

October 14, 2008

Geologicky orientovaná podnikatelská mise: Česko-mongolská obchodní komora, Moeller, s.r.o., Aquameto, s.r.o., Unigeo, a.s., a Lux, s.r.o. se zúčastnila investičního fóra Discover Mongolia.

Národní ekonomické fórum „Otevřme nové továrny“

June 26, 2008

Svaz kožedělného průmyslu, Svaz průmyslů vln a kašmírů, Svaz textilního průmyslu, Svaz potravinářských výrobců a Česko-mongolská obchodní komora organizovaly Národní ekonomický fórum „Otevřme nové továrny“. Vystoupil na něm předseda mongolské vlády i vice prezident Česko-mongolské obchodní komory s příspěvkem „Mongolsko-český ekonomický a obchodní vztah – české investice v Mongolsku. Byly jmenovány úspěšné projekty našich členských firem – Zat, a.s., Unigeo, a.s., Geotest, a.s., Richter-Frenzel, s.r.o., Alphcon, s.r.o. a Hospimed, s.r.o.

    

Spolupráce s městskou částí Ulánbátaru

June 19, 2008

Česko-mongolská obchodní komora podepsala Memorandum o spolupráci s městskou částí Khan-Uul hlavního města Ulánbátar. Právě v této části Ulánbátaru byly v minulosti postaveny české továrny na boty a zpracování kůží. Vedení městské části Khan-Uul by rádo obnovilo výrobu kvalitních bot, a tak se obrátilo na naši komoru.

SME 2008 v Ulánbátaru

June 6, 2008

Česko-mongolská obchodní komora ve spolupráci s Hospodářskou komorou České republiky se zúčastnila ve dnech 6. – 10. června 2008 mezinárodního veletrhu výrobků, služeb a technologií malých a středních podniků (SME) v hlavním městě Ulánbátar v Mongolsku. Tento veletrh, který organizuje Národní průmyslová a obchodní komora Mongolska a Ministerstvo průmyslu a obchodu Mongolska je největším jarním mezinárodním veletrhem v Mongolsku. Letošního ročníku se zúčastnilo přes sto vystavitelů z několika zemí: Spojených Států Amerických, Čínské Lidové republiky – Vnitřního Mongolska, Ruské federace – Burjatské republiky, Polska a České republiky. Už po čtvrté na tomto veletrhu prezentuje své výrobky zakládající člen naší komory firma Richter-Frenzel, s.r.o. Organizátoři poděkovali této firmě za její účast a ocenili ji pamětním diplomem mezinárodního veletrhu Mongolska.

    

Podnikatelská mise: Česko-mongolská obchodní komora, Hospodářská komora ČR, Moeller, s.r.o., Unigeo, a.s., Barvy Bohemiam, s.r.o., Uurtgold, s.r.o., Mbill trade, s.r.o., Uuttour, s.r.o. a Tumurt Trans, s.r.o.

Mongolská delegace v nemocnici Motol

May 11, 2008

Komora zajišťovala program a tlumočení při týdenním pracovním jednání ředitele a zástupce ředitele I. státní nemocnice v Ulánbátaru s Motolské nemocnici a firmě Hospimed, s.r.o..

    

Podán projekt do programu SWITCH Asia

March 10, 2008

Naše komora připravila projekt do programu Evropské komise SWITCH Asia. Projekt je zaměřen na trvale udržitelný rozvoj koželužen v Mongolsku. Partery projektu jsou ČEMOK, FIFTA a univerzity HSUM Ulánbátar, TUL Liberec a ČVUT Praha. Koncept projektu je zde a logický rámec zde.

Projekt byl vybrán mezi finalisty (postoupilo 50 projektů z 360), a proto jsme připravili rozsáhlou plnou verzi přihlášky. Dalším výběrem už jsme bohužel neprošli. Během příprav projektu jsme dvakrát konzultovali v Bruselu.

    

Ředitel FIFTA v ČR

March 3, 2008

Oficiální návštěva ředitele Mongolské vládní agentury FIFTA na pozvání ČEMOK. Během návštevy bylo podepsáno Memorandom o spolupráci mezi ČEMOK a FIFTA.

    

2009   2008   2007   2006   2005   2004